Norma Maden hizmetleri arasında müşterilerimizin maden alanında gereken izin alımları işlemleri yer alır.

İzin işlemleri sırasında mevzuatta gerekli bir çok aşama yer almaktadır.

Maden İzinlerinin  Alınması konusunda, edinilen tecrübeler doğrultusunda kaliteli, güvenilir ve hızlı hizmet anlayışıyla Maden İşleri Genel Müdürlüğüne bağlı şekilde hizmetler sağlanır.

Kurumların maden projelerinde, uygun tesis yeri belirlenerek, tesisin kurulması, aktif hale getirilmesi, işletme haline dönüşmesi süreçlerinde gerekli tüm izin ve belge alımları sağlanır.

İlk Müracaat İşlemleri ile maden arama projesi ve mali yeterlilik raporları hazırlanarak başvurular tarafımızdan yapılmaktadır.

Maden arama yapılabilmesi için, müşterilerimizin beklentileri net bir şekilde belirtilerek tarafına proje oluşturulur.

Arama yapılacak sahanın seçimi yapılarak, rezerv kaynak seçimine yönelik sınıflandırılmalar yapılır.

Maden arama süreçleri planlanır.

Tüm bu faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi için maden gerçekleştirilmesine yönelik yatırım mali yeterlilik belgesi ve maden arama izni belgesi alınır.

Maden ocakları işletmeciliği adına hizmet sağlayacak müşterilerimiz için  detaylı olarak maden yerleşim planlaması sağlanır.

Üretim zamanlaması, ekipman seçimleri, iş tanımları ve ekonomik değerlendirmeler yapılır.

Norma Maden olarak, tecrübeli  mühendis kadromuz ile maden rezervlerinin tespiti ile üretim yöntemleri, planı, miktarı ve ocağın kullanım ömrü gibi detaylar yapılan fizibilite çalışmaları yapılarak belirlenir.

Tüm bu çalışmalar ile birlikte gerekli izin belgelerinin alınmasının yanı sıra proje karlılık durumları yüksek düzeye çıkarması için hizmetler sağlanır.